Ako som vo sne zatkol troch ministrov

Príbeh, odohrávajúci sa v dobe keď spím, sa na tomto blogu už objavil. Hoci tu neplánujem písať snový denník, niektoré výtvory môjho podvedomia sú tak zaujímavé, že nedokážem odolať túžbe sa o ne podeliť. Fascinuje ma jeho schopnosť poskladať čriepky bežnej reality takým spôsobom, že „zvnútra“ vyzerajú nielen uveriteľne ale aj živo a zaujímavo.

Ako uvidíte sami, dej je šialený a neobvyklý. Prisahám však, že som nebol pod vplyvom žiadnej psychotropnej alebo halucinogénnej látky. Tú jednu Svijanskú Desítku, čo som si dal po večeri, do tejto kategórie nezaraďujem.

Sen sa odohrával na obrovskej párty. Už samotné miesto deja je pre mňa, introverta, ktorý sa spoločenským udalostiam skôr vyhýba, dosť netradičné. Ešte nezvyklejšie bolo povolanie, ktoré som vykonával. Bol som predseda vlády. S touto myšlienkou som sa už pohrával. Umiestnil som ju však do zodpovedajúcej rubriky „Srandičky“ a zverejnil na „Deň bláznov“. Práve vtedy bola totiž nová vláda vymenovaná.

Ďalším aktérom deja bol bývalý spolužiak Ľuboš. Fungoval ako môj podriadený – minister vnútra. Chvastal sa v skupinke, sediacej na pohovkách a foteloch, ako sa mu podarilo priživiť sa na štátnom projekte. Už si nespomínam, či som bol priamo medzi jeho poslucháčmi alebo som jeho reč len sledoval opodiaľ. Inšpiráciou scény však bol nepochybne známy monológ exministra Počiatka, ktorý informoval bývalého generálneho prokurátora Trnku, na utajenú kameru nainštalovanú Kočnerom, ako Slota oklamal Fica pri rozdeľovaní „lupu“.

Rozhodol som sa „vykonať spravodlivosť.“ „Zatkol som“ Ľuboša tak, že som ho chytil odzadu za ruky. Držal som ho tak prakticky po celý zvyšok sna (po prebudení som zistil, že som mal ruky zamotané do paplónu, čo obmedzovalo ich pohyblivosť).

Držiac „páchateľa“ za ruky, zbadal som policajného vyšetrovateľa. Bola to osoba vytvorená kombináciou dvoch ďalších spolužiakov – Andreja a Dušana. Po skončení sna som si uvedomil, že podvedomie tu siahlo naozaj hlboko do pamäti. Obidvaja totiž hrali policajtov vo filme natočenom na Stužkovú. Sorry chalani, ale tú fotku sem musím dať.

„Policajti“ pri zásahu

Čiastočne som pochopil, kde si podvedomie vyberá „hercov“ do svojich predstavení. Dva týždne pred tým, ako sa mi tento sen prisnil, sme sa všetci, teda okrem mňa aj Ľuboš, Dušan a Andrej, zúčastnili v rodnom meste malej stretávky. Ak by mal sen erotické prvky, možno by sa tam objavili aj spolužiačky. Dámy ale môžu zostať pokojné, toto bolo výhradne iba o politike. 🙂

Neviem, prečo si úlohu záporného hrdinu „vyslúžil“ Ľuboš. Tipujem, že to mohlo byť spôsobené tým, že podvedomie občas zamení jedného človeka za iného s rovnakým krstným menom. Zopár ľudí, ktorí sa tiež volajú Ľuboš, sa v slovenskej politike nájsť dá.

Vráťme sa však k deju. Na párty sa vyskytovala celá smotánka, nebol teda problém nájsť tam prokurátora a sudcu. Tieto osoby ale neboli vytvorené na základe niekoho, koho poznám aj v reálnom živote. Podobne ako aj ďalší dvaja ministri, ktorí sa „kšeftu“ zúčastnili. Všetko sa vyriešilo priamo na mieste. Páchatelia nič nezapierali a boli odsúdení. Sudca sa ospravedlňoval, že vzhľadom k ich predchádzajúcej beztrestnosti, im môže dať maximálne niekoľko mesiacov.

Zaujímavým bol ešte jeden detail. Počas „súdu“ mi volali z Európskej komisie. Snažili sa Ľuboša, vzhľadom k dobrým skúsenostiam so spoluprácou s ním, oslobodiť. Odkázal som im len to, že ak sa ho snaží vyviniť takáto skorumpovaná banda, len mu to priťažuje.

Sen končil rozhovorom s priateľkou. Po návrate domov sa ma pýtala, čo sa dialo na párty. Odpovedal som: „Nič zvláštne, len som zatkol troch skorumpovaných ministrov.“

3 thoughts on “Ako som vo sne zatkol troch ministrov

  1. Dusan

    Jééj, tam je aj Asan . Chabo díkes . Najväčšia sranda na tom celom bola že kedysi myslím že Frzo dotrepal na hodinu mačiatko . Niekto z profákov ho myslím za to jemne ,, napomenul“. O pár rokov na to mne prešiel vlčiak (teda Nemecký ovčiak) v gymnaziálnej šatni 4.A. Už si presne nepamätám , ale myslím že to bolo ešte pred novembrom 89 . Tie vz 58 sme mali požičané od Doda z Brannej výchovy.

  2. Slavomír Fridrich

    Ja našťastie sny o „politike“ nemám. Som presvedčený, že celý vesmír ovládajú chaos, zmätok a panika. „Úspešný“ politik v takej predstave vesmíru je taký, ktorý dokáže „oklamať“ dostatok ľudí, o tom že aj niečo dokáže „ušéfovať „.
    Alt. presvedčiť voličov že za to že sa mu to „šéfovanie“ nedarí, môže niekto iný kto mu jeho „blahodarné snaženie“ zlomyseľne kazí.
    napr. „môžu za to“ nespoľahlivý koaličný partneri, bývalá vláda, globálne otepľovanie.. Fico.. Putin.. muži v čiernom.. lietajúce taniere..

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.